Paris Moda Haftası 2018

Moda birçok kişinin önem verdiği ve takip ettiği konulardan biridir. Erkek ya da kadınlar modayı takip ederek kendileri ya da iş yerleri için bazı fikir sahibi olabilmektedir. Yani bir mağazası olan firma sahibi düşünülürse Paris Moda Haftası 2018 takibini yaparak hangi ürünlerden esinlenmesi gerektiği konusunda fikir alacaktır.  Bu şekilde yeni sezonda nelerin trend olacağını bulabilir, ayrıca hangi ürünlere ağırlık vermesi gerektiğini de tespit edebilir. Her firma sahibinin satışlarını artırmayı hedeflediği düşünülürse bu ayrıntı epey önemlidir.

Paris Moda Haftası Ne Zamana Kadar

27 Şubat 2018 tarihinde başlayan Paris Moda Haftası bitiş zamanı 6 Mart 2018’dir.   İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarının sergilendiği bu haftada birbirinden iddialı ve ünlü markalar yanında tasarımcılar varlıklarını gösteriyor. Öne çıkan markalar ve tasarımcılar arasında, Giorgio Armani, Chanel, Zuhair Murad, Dior bulunuyor.

Öne Çıkan Tasarım ve Renkler

Paris Moda Haftası bünyesinde özellikle pastel tonlar epey öne çıkıyor.  Nude renkler, takım elbiseler, klasikleşmiş şapkalar, uçuk pembelere sıkça rastlamak mümkün… Bunun dışında şu markalar ve tasarımlarını sıralamak mümkün:

  • Christian Dior İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu için öne çıkan detaylar geleceğin günümüze yansıması şeklinde görülüyor. Baş tasarımcı Maria Grazia Chiuri, markanın ürünlerinin kılavuzluğunu yapmakta ve ilk zamanlardan bu yana dikkatleri üzerine çekmektedir. Chiuri, psikolojik yansımalara önem verdiği için rüya ve bilinçaltı konularından ilham alıyor ve koleksiyonunu hazırlarken abartılı şekilde süren şapkalar, soğuk tonlara sıkça başvuruyor.
  • Ünlü tasarımcı Iris van Herpen, tasarımında geleceğe yönelik hava yakalamaya çalışıyor.
  • Paris İlkbahar-Yaz 2018 koleksiyonunda öne çıkan Fransız markası Givenchy kadınların özgürlüğüne vurgu yapmayı tercih etmiş ve renk açısından beyaz ve siyaha odaklanmış.
  • Giorgio Armani, ağırlıklı olarak kırmızı renge odaklanmış. Cıvıl cıvıl bir bahar geçeceğinin sinyallerini veriyor.
  • Alexandre Vaulthier, feminen ve özgürlükçü bir bakış açısından yola çıkarak neon renkleri gündeme getiriyor. Ayrıca Jean kumaş ve siyah nude renkler de Fransız moda tasarımcısının vazgeçilmezlerinden… Taş detaylı elbiseleri de ayrıca göz kamaştıran bir sonuç veriyor.
  • Sokak stili sevenler için 2018 İlkbahar/Yaz Paris Moda Haftası cool seçenekler sunuyor.
Bu Yazıyı Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir