Minel Aşk Abiye Elbise

Abiye elbise modelleri Minel Aşk markası ile birçok beğeniye hitap ediyor. Özel davetlerde son derece önemli olan bu elbise kategorisi renk ve tasarım bakımından her kadının zevkine uyan şekilde sonuçlar sağlıyor.  Marka bünyesinde yer alan modellerde bazı karakteristik özellikler bulunabilirken isteyen kişiler daha da farklı biçimde model örneklerini kullanabiliyor.

Minel Aşk Abiyeler

Özellikle tesettür ağırlıklı abiye elbise arayışı olan kişiler, marka bünyesinde yer alan renkli tasarımları değerlendirebilmektedir.  Bu elbiselerde renk olarak öncelikle pastel tonların ve kırmızı, turuncu, mavi gibi canlı renklerin öne çıktığını belirtmek gerekiyor. İsteğe göre bu zıt renkleri birlikte kullanmak da mümkün. Yani elbisenin bir bölümünde kırmızı renkler varken diğer bölümlerde de krem tonlardan kullanım olabilir. Örneğin üzeri siyah dantelli tasarımlarla etek krem rengi olabilir. Tasarım açısından hangi elbiseleri giyeceğiniz sizin tercihinizde ancak doğru uygulamanın da önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Tasarımlarda neler öne çıkıyor denirse de şu sıralama olabilmektedir:

  • Üst bölümü kırmızı işlemeli alt kısmı siyah tonlarda modeller
  • Alt bölümü dantelli ve üst kısmı saten sade renkte elbiseler
  • Açık mavi renkte ve kahverengi ile kullanılan yere kadar uzanan etekli abiyeler
  • Bordo ve krem tonların birlikte kullanıldığı abiyeler vs.

Kombin Ederken Nelere Dikkat Etmeli

Tesettür abiye kombini yaparken önemli noktalar vardır ve bunlara dikkat etmek gerekir. Sıralama şeklinde açıklamak gerekirse:

  • Renklerin hepsinin aynı olmamasına dikkat etmek gerekir. Tesettürde doğru renk geçişi yapmalıdır. Yani tamamen mavi tamamen siyah kırmızı gibi görüntü olmamalı, farklı renklerden katarak dağıtma olmalıdır.
  • Kombin ederken makyaj ve kıyafet geneli uyum sağlamalıdır. Yani makyaj sadeyse kıyafet gösterişli olmalı, kıyafet çok dikkat çekiciyse de bu durumda makyaj ve tesettür baş bölümü sade olmalıdır.
  • Ayakkabı kullanımında etekten görünme ya da görünmeme durumuna bakmak gerekir. Ayrıca klasik ayakkabı kullanımı olmalı, günlük giyimden uzak durmalıdır. Yani etekten ayakkabı görünmese bile ayakkabı uyumlu olmalıdır.
  • Kombin işlemlerinde renk geçişlerinin de göz yormaması gerekmektedir. Yani mavi ve bordo renkleri çok yorucu olabilir. Ayrıca sarı ve mavi ya da yeşil kırmızı gibi tonlar gözü yoran canlı renklerdir. Sade ve canlı olarak kullanım olmalıdır.
Bu Yazıyı Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir