Instagram’da Devrim Yaratan Yeni Özellik

Sosyal paylaşım devlerinden bir tanesi olan Instagram, devrim gibi bir yeniliği kullanıcıları ile bir araya getiriyor.Kullanıcılar artık başka kişilerin fotoğraflarını ve videolarını kendi hesapları üzerinden paylaşabilecek. Bununla beraber şirket birçok özelliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yeni dönemde İnstagram devrim yaratan yeni özellikleri ile karışımıza çıkıyor.

Instagram uygulaması yakın zamanda pek çok farklı özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.Bu yeniliklerinden en fazla beğeni alan ise kullanıcıların senelerdir beklediği Regram özelliği olarak yer aldı. Regram özelliği Instagram kullanıcıları da diğer kullanıcıların içeriklerini paylaşmasına izin veriyor. Diğer beğeni uygulamalarınn hemen yanında yer alacak ‘regram’ butonu kullanıcıların ilgisini çekmeye başladı. Instagram’da yer alan resimleri ve videoları paylaşmak için günümüzde regram benzeri uygulamaları kullanmanız gerekiyor.

Paylaşım uygulamaları kullanıcılar tarafından pek tercih edilmeyen bir özellik olarak yer alıyor. Instagram kullanıcıları bünyesinde oluşturulacak regram butonunun daha güvenli olacağı söylüyor. Hikaye modundan oldukça beğeni alan Istagram uygulaması bu yeni özelliği ile kullanıcılarının oldukça beğenisini kazanacak gibi görünüyor.Bununla beraber Instagram uygulaması tarafından düzenlenen fotoğrafları mesajlaşma uygulaması WhatsApp’da paylaş özelliğini de getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp Özelliği

Yıllar önce WhatsApp uygulamasına eklendiğinde kısa süreli şaşkınlık yaratan, daha sonra gündelik yaşantımızın bir parçası durumuna gelmiş olan son görülme yakında zamanda özelliği Instagram‘a eklendi. Bu özellik sayesinde mesajlaştığımız insanların en son ne zaman aktif olarak yer aldığını bu uygulama sayesinde kolayca görebileceğiz. Instagram’ın son güncellemesini yükleyen kişilerin fark ettiği bu özellik son derece basit bir şekilde işliyor. Direkt mesaj bölümünü açıldığı zaman daha önceki konuşmalarımız karşımızda beliriyor. Listeye dikkatli bakıldığında ise son giriş saati görülüyor. Bu özellik ile beraber arkadaşlarımızın en son ne zaman uygulamayı kullandığını kolayca görüyoruz.

Özelliği kapatma işlemi de tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi çalışıyor. Dilerseniz uygulama üzerinden aktiflik durumunuzu arkadaşlarınızdan kolayca gizleyebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için ayarlar bölümünü açarak hareket durumunu göster özelliğini kapatmanız yeterli olacaktır. Bu uygulamayı yaptığınız zaman siz de arkadaşlarınızın son görülme bilgilerine erişemiyorsunuz. Bu nedenle tercih yaparken dikkatli olmanızı sizlere öneriyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir